Styrobetony

Nasza oferta przewiduje też zastosowanie tzw. styrobetonów. Co to jest? To odmiana lżejszego betonu z bardzo dobrymi właściwościami termoizolacyjnymi. Co ważne, styrobetony wykonujemy dla każdego metrażu. Styrobetonów używa się też do wyrównywania podłoża oraz do odciążania stropów.

Co jeszcze warto wiedzieć o styrobetonie?

To zaprawa złożona ze styropianu i cementu, zawiera w sobie wodę, styropianowy granulat oraz substancję łączącą to wszystko w jedno. Oprócz zalet termoizolacyjnych, całość ma też dobre właściwości akustyczne. To więc ciekawa propozycja, jeśli budujemy dom, a cenimy ciszę i spokój. Albo mamy w rodzinie melomana, a sąsiadów tuż za płotem.

Styrobeton jest też bardziej odporny na wilgoć niż inne zaprawy. Ale to nie koniec jego zalet. Stosuje go się w budownictwie mieszkaniowym oraz przemysłowym również ze względu na jego bezpieczeństwo – nie jest łatwopalny (jest wręcz ciężko palny).

Niweluje więc jakiekolwiek zagrożenie pożarowe. Styrobetony to też to też zwiększenie poziomu ochrony przed ewentualną pleśnią i porządek na budowie, bo rezygnujemy z konieczności trzymania na miejscu np. worków z cementem czy piaskiem.

Styrobetony  wykonujemy w każdym metrażu.